Jedno spośród ciekawszych miast Śląska

Śląsk to nie wyłącznie Katowice. W rejonie odszukamy dużo pięknych terytoriów, które będą umiały nas zaciekawić swoim wyglądem również historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej goście decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina umieszczona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeśli kochacie odkrywać nowe terytoria, mające niespotykaną nigdzie indziej atmosferę, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie ciekawostki

Przemierzając ulice Bytomia potrafimy zauważyć bogactwo styli architektonicznych. Zwłaszcza w sercu miasta. Widzi się tam stary zieleniec miejski, do jakiego możemy udać się na spacer. W bardzo niedalekiej odległości usadowiony jest obiekt Urzędu Miejskiego, jaki został wybudowany w czasie międzywojennym. W tym samym okresie powstała też pływalnia miejska, leżąca blisko urzędu. W okolicy znajdują się cudowne przedwojenne kamieniczki. Nienagannie przedstawiają różną historię miasteczka. Bytom jest jednym spośród najstarszych miasteczek w Polsce. Został utworzony 3 lata przed Krakowem, natomiast pierwsze udokumentowane doniesienia o osadzie pochodzą z 1105 roku. W sercu miasta odkryjemy mnóstwo zabytkowych domków, jednakże na naszą uwagę zasługuję także inne rejony Bytomia. Na jego obrzeżach położony jest zespół sportowy, na który składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa dodatkowo sauna. W mieście spotkamy się z ogromną ofertą kulturalną. Potrafimy wybrać się na spektakl do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w sercu miasta. Jeżeli pośród nas są amatorzy sztuki nowomodnej, to powinni oni przejść się w stronę starych terenów pokopalnianych niedaleko centrum miasta. Odnajdą tam Teatr Rozbark, jakiego siedzibą są historyczne obiekty cechowni również administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią wieczorne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny wraz z kręgielnią. Na lokalnym placu odszukamy sporo zacisznych lokali, w jakich możemy sympatycznie spędzić wolny czas.

Wybierz się do Bytomia

Nie zastanawiaj się i już dzisiaj wybierz się na wyprawę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, czynne są budynki sportowe. Jeżeli wolisz spokojnie spędzać czas, umiesz udać do jakiejś z wielu knajpek oraz pubów, jakie znajdują się w centrum miasta. Dzięki szerokiej ofercie rozrywek, na pewno wyszukasz tu coś dla siebie.