Kłopotliwa uciążliwość

Kłopot nadpotliwości dotyczy sporo ludzi. Uciążliwość ta sprawia, że bez względu na panującą porę roku, bądź też temperaturę zaczynamy oblewać się potem. Zwilgotniałe plamy pod pachami, nie prezentują się korzystnie. Ponadto stale mokre dłonie powodują, że zatracamy pewność siebie. Aby pozbyć się tego wstydliwego problemu, decydujemy się na skorzystanie z różnych procedur, które dają większy lub mniejszy wynik.

Wybierz metodę dla siebie

Większość jednostek, ażeby poradzić sobie z potem używa antyperspirantów i przeważnie przynosi to oczekiwany skutek. Niestety, u jednostek cierpiących na zbytnie pocenie się, tego wariantu rozwiązanie nie przynosi efektów. W takim przypadku zaleca się skorzystanie z należytych farmaceutyków, które są dedykowane do walki z zbytnią potliwością. W aptece możemy znaleźć rozliczne farmaceutyki. Jednak to czy będą nieocenione, czy też nie, w dużej mierze zależy wyłącznie od naszego organizmu. Medykament, który u jednej osoby pomoże w 100 procentach, u kogoś innego może nie przynieść żadnych skutków. Sporo postaci decyduje się także na dobranie zdrowej diety. By zredukować potliwość powinniśmy zrezygnować lub przynamniej zmniejszyć dawkę konsumowanych silnych przypraw również potraw. Warto również przemyśleć ograniczenie picia ciepłych trunków, głównie kawy. Identycznie jak w wypadku leków, pozyskane skutki potrafią być różne w przypadku każdej postaci.

Powiedz nie potowi

Jeśli ani leki, ani naturalne metody nie przyniosły zaplanowanego wyniku, jest także jedna możliwość. Coraz więcej jednostek chorujących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi używającemu toksynę botulinową, tak zwany botox. Zabieg polega na zaaplikowaniu botoxu w miejsce powstawania chorobliwego pocenia się. Tym sposobem zostają wstrzymane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co sprawia złagodzenie wytwarzania się potu przez czas od 6 miesięcy do roku. Można także zdecydować na uleczanie Thermi Dry, jakiego zamysłem jest totalne zatrzymanie gruczołów potowych, poprzez podgrzanie ich w sposób monitorowany. Identycznie jak w minionym przypadku, minimalizujemy w ten sposób porcję wytwarzanego potu. Niemniej tutaj uzyskany wynik jest na stałe, bez cyklicznego odświeżania zabiegu.