Nigdy więcej problemów z kupnem butów

Wybór odpowiednich butów często generuje ogrom kłopotów, ponieważ wymaga rozpatrzenia sporu kwestii. Oprócz kwestii wizualnej powinna się też liczyć wygoda. Oto kilka rad, którymi warto się kierować przy zakupie najlepszego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką planujesz wykonywać w trakcie noszenia obuwia.

Planujesz wyjść na spacer, pobiegać, do pracy, a może na ekskluzywną imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze spacery, zwłaszcza te po górach sprawdzą się doskonale trekkingi z solidnym podparciem dla kostek. Buty na elegancką imprezę, na którą planujesz się wybrać w sukni – wyśmienitym wyborem będą buty na szpilce, jakie dodadzą klasy całej stylizacji. Wysokość szpilki wybierz, tak żeby było Ci komfortowo. Jeżeli nie lubisz za bardzo wysokich obcasów i sporadycznie je nosisz, nie zmuszaj się do ubrania 12 cm szpilek. Obuwie sportowe – tutaj mamy duże pole wyboru. W sklepach dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej a także mnóstwa innych dyscyplin sportu. Jeśli wybrałeś jedną aktywność, której poświęcasz dużo czasu zdecyduj się na obuwie właściwe dla dyscypliny. Jeśli uprawiasz różne sporty wybierz obuwie uniwersalne.

2. Materiał się liczy

Nabywając buty nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są wyproudkowane. Wyśmienicie sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych tworzyw mogą być niewygodne jak również może być kłopot z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Masz rozmiar 39? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dobre dla Ciebie. Rozmiarówki niektórych wytwórców się różnią, w związku z czym opłaca się przymierzyć obuwie, jakie rozważamy kupić i zrobić w nich parę kroków.