Pomysł na nowoczesną i modną kuchnię

Remontujesz starą kuchnię, ale nie masz pomysłu, jak ją wykończyć? Nie wiesz, czy bardziej na czasie będzie kuchenny aneks, czy też może oddzielne pomieszczenie? Zastanawiasz się jakie wybrać oświetlenie, płytki i fronty kuchenne? Opowiemy Ci o trendach wnętrzarskich i o tym, co warto wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu poszczególnych komponentów nowej kuchni.

Funkcjonalność i prostota

Nowoczesna kuchnia cechuje się minimalizmem i prostotą w wykończeniu. Nie posiada zbędnych ozdobników, narzucających się swoją obszernością gablot i szaf, a także nie eksponuje zawartości kuchennych akcesoriów i przyborów w całej okazałości. Szafki kuchenne wyposażone są w relingi, czy różnego rodzaju stojaki, które mają za zadanie pomóc Ci w utrzymaniu porządku. Całość jest funkcjonalna i elegancka, a znalezienie pożądanej przyprawy, czy garnka nie zajmuje w nowoczesnej kuchni wiele czasu. Przynajmniej jest tak w założeniu.

Projektując nową kuchnię warto zastanowić się również nad rozmieszczeniem szafek oraz „strategicznych” punktów w kuchni, takich jak np. lodówka, piekarnik, czy palniki. Wysokość wysp powinna być dostosowana do wzrostu domowników tak, aby łatwo można było na nich przygotowywać potrawy. Piekarnik w nowoczesnej kuchni znajduje się na wysokości oczu, a w celu sięgnięcia do szafek nie potrzeba wyposażać się w stołek.

Praktyczne wykończenie

Wybór wzoru podłóg i ścian jest rzeczą drugorzędną, bo tak naprawdę do nowoczesnej kuchni możemy przemycić elementy każdego stylu. Niebagatelny jest jednak praktyczny aspekt wykończenia. Podłogi i ścian powinny być wykonane z materiałów, które nie będą sprawiały trudności w czyszczeniu, będą odporne na ścieranie i zalanie.

Meble, które przetrwają próbę czasu

Przy wyborze mebli kuchennych powinniśmy kierować się podobnymi kryteriami, co przy wyborze wykończenia kuchni. Niezwykle ważne są odpowiednie systemy drzwi przesuwnych znajdziesz szeroki wybór frontów. Możesz zdecydować się na jeden z gotowych projektów, bądź przedstawić swój własny pomysł.