Sufity napinane a sufity podwieszane

Sufity napinane to w chwili obecnej świeżynka w branży budowlanej. Jest to świetna alternatywa dla sufitów podwieszanych, wykonanych z karton – gipsu. Będąc szczerym oba rozwiązania posiadają własne wady ale i plusy. Sufit podwieszany pozwala otrzymać w pełni gładką powierzchnię sufitu. Skutecznie kryje wszystkie rysy oraz fragmenty instalacji grzewczej. Za ich sprawą da się zmniejszyć wysokość pokoju.

Zamontowanie sufitu powiązane jest jednakże z potrzebą zrealizowania prac na mokro. Najpierw konstruuje się dedykowany stelaż, jaki będzie podtrzymywał płyty a następnie dochodzi do montażu.Finalizując montaż powinno się uzupełnić luki między częściami sufitu. To świetny sposób na zmniejszenie hałasów docierających na dół z góry. To wada, ale wstawianie sufitu z karton-gipsu wiąże się z przymusem wywalenia każdych mebelków z pokoju. W procesie wstawiania a także cięcia płyt wyjątkowo mocno się bałagani. Od tego typu kłopotu uwolnić nas może sufit napinany. Jest to wiążąca się z większymi kosztami opcja zastępcza dla sufitów podwieszanych.

Użytkowanie sufitów napinany jest niebywale ogromne, można uzyskać sporo opcji aranżacyjnych. Kiedy wnętrze nie jest wysokie powinno się myśleć o suficie napinanym z materiału imitującego odbicie w lustrze. To świetny pomysł na sprytne podniesienie niskiego pomieszczenia. Z kolei niebywale atrakcyjny efekt da się osiągnąć jeśli wybór padnie na sufity napinane ze specjalnym podświetleniem typu LED. Niebywale atrakcyjnie prezentuje się także sposobność wyprodukowania specjalnego nadruku na sufit. W wspomnianym celu należy sięgnąć po fotę czy też ulubioną grafikę. W sklepach można kupić też sufity 3D. Dla zwykłych Klientów nadal jest to za kosztowne rozwiązanie. Sufity napinane 3D ujrzeć można najłatwiej w dyskotekach czy innego typu rozrywkowych lokalach. Instalacja sufitu napinanego trwa jedynie parę chwil. Podobnie jak przy suficie podwieszanym, tak i przy napinanym można udoskonalić akustykę lokalu. W efekcie tego żadne głosy nie miały możliwości do nas trafiać.

W chwili obecnej proponowane w sprzedaży sufity napinane mogą posiadać jakikolwiek kształt np. kuli. Potrzeba wyłącznie włączyć swoją wyobraźnię. Pechowo największym problemem sufitów napinanych jest ich wartość. Może ona wynieść nawet koło 160 zł za metr kwadratowy.