Walory sufitów DPS

Sufity napinane to żadna nowość w architekturze wnętrz. Warto jednak zaznaczyć, iż wiele lat temu używano je przede wszystkim przy wykańczaniu wnętrza basenów i sal biznesowych. Na tę chwilę opisywana technologia jest bardziej powszechna i znacznie dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Zastosowanie sufitów napinanych jest faktycznie różnorodne – mają możliwość być układane prawdę mówiąc w każdym lokalu, rozpoczynając od naszej kuchni, a na wielkich obiektach użyteczności publicznej kończąc. Powłoka napinana ma szansę także spełniać funkcję ciekawej zabudowy stoisk targowych.

Sufity napinane to pewien rodzaj niedopracowanych podwieszanych, z tą tylko różnicą, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili mocowanych po krawędziach sufitu pod stropem jak i membrany, jaka jest rozciągnięta pomiędzy nimi. Walorem powłok napinanych w stosunku do zwykłego sufitu podwieszanego jest zasadniczo całkowita dowolność projektowania. Mamy sposobność projektować niezwykle dużO różnorodnych kształtów: łukowych, wielopoziomowych. Zgranie tego z kombinacją kolorystyki i oświetlenia da nam powalający efekt. Inną wyższością opisywanych sufitów jest sposobność wyboru praktycznie jakiegokolwiek koloru jak i jego typu: błyszczącej lub matowej. Sufity napinane świetnie kryją wszystkie brzydkie pęknięcia, a te z błyszczącą powierzchnią (zwane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie powiększyć nasze mieszkanie. Są to również sufity niezwykle uodpornione na różnego gatunku uszkodzenia, wstrząsy.

Instalacja sufitu napinanego to czysta przyjemność – jest czysty i niezwykle szybki, ponieważ trwa kilka godzin (w przeważającej ilości przypadków od 4 do 8 h). Cały zabieg możemy przeprowadzić nawet bez potrzeby przenoszenia szaf i sprzętów z remontowanego pomieszczenia. Nie udowadniajmy jednak, że „Polak potrafi” i instalację sufitu napinanego oddajmy obeznanej załodze. W czasie instalacji sufitu bardzo ważne jest, by postarać się też o jego należyte oświetlenie. Mamy prawo wykorzystać przykładowo paski LED zmienno-kolorowe. Takiego rodzaju sufit na 100% sprawi, że nasz pokój będzie nowoczesny.

Sufitu napinanego nie malujemy, a jego konserwacja polega wyłącznie na delikatnym przemywaniu.