Włosy – jak o nie dbać?

kosmetyki do włosówWłosy to znak rozpoznawczy dowolnej damy. Troszczenie się o nie niejednokrotnie czyni problemy. Cześtokroć wystawiamy je na niekorzystne warunki choćby codziennie susząc jak też prostując. Włosy wyjątkowo prosto jest uszkodzić, o wiele trudniej odbudować.

Mycie włosów

Bardzo uszkodzone włosy potrzebują zazwyczaj czasochłonnych terapi, które częstokroć są też kosztowne. Bazą pielęgnacji jest oczyszczenie włosów. Powinniśmy kupować szampony naturalne, bez parabenów jak również, takie dostosowane do naszego rodzaju włosów. Co istotne, przed umyciem powinno się też pamiętać o solidnym rozczesaniu włosów. Włosy winno się traktować w bardzo delikatny sposób.

Odżywianie

Kolejnym krokiem w zwykłej pielęgnacji włosów winno być ich „żywienie”. Standardowe kosmetyki, które kupimy w sklepach to produkty do zmywania jak również bez spłukiwania. Dla włosów słabych zdecydowanie korzystniejszym wyborem będą produkty, jakie po zastosowaniu powinno się spłukać. Odżywkę, podobnie jak szampon powinno się dostosować do rodzaju włosów, żeby za bardzo ich nie obciążała.

Rekonstrukcja

Istnieje wiele sposobów odnowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz popularniejszy staje się olej black castor oil tropic isle living, który ma korzystniejsze właściwości od standardowego olejku. Przy kuracji olejkami trzeba przede wszystkim pamiętać o systematyczności, dzięki której możemy uzyskać pożądane rezultaty.

Poczytaj więcej o tym wspaniałym olejku na https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_rycynowy