Wskazówki, jak poprawnie robić pranie

Pranie chociaż wydaje się być czynnością nadzwyczaj nietrudną, wielu z nas może stwarzać bardzo duży problem. Innowacyjne pralki posiadają programy zaprezentowane w wyjątkowo jasny sposób, ale, co jeśli nasza pralka nie ma takich unowocześnień? Oto trochę rad, które opłaci się wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie odzieży

Istotne, żeby nie dawać wszystkich ciuchów za jednym razem do pralki. Sortujemy pranie po barwach jak również tkaninach, z których są wyprodukowane. Jeśli chodzi o kolory to pranie trzeba podzielić na jasne, czarne jak też kolorowe. Właściwa segregacja barw umożliwi stronienie od zafarbowania ciuchów. Nie wszystkie materiały lubi taką samą temperaturę. Najłatwiej odczytywać metki, jaka temperatura prania jest zalecana przez wytwórcę. W innej temperaturze będziemy prać ubrania jeansowe, len czy poliester.

2. Czytaj metki!

Jak już uprzednio pisaliśmy dobrze jest zerknąc na wskazówki dotyczące prania umieszczone na . Dzięki nim dowiemy się nie tylko, jaka jest najlepsza temperatura prania, lecz również czy w ogóle powinniśmy prać oraz prasować.

kosz z praniem w pralni3. Temperatura wody

Istotny jest wybór stosownej temperatury. Wrażliwe materiały pierzemy w niewielkich temperaturach. Trudne zabrudzenia w wysokich. Także czarne ubrania opłaca się prać w małych temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swojego koloru.

4. Wybór specyfiku do prania

Ciemne, jasne albo kolorowe? W zależności od tego, jakie robisz pranie, dopasuj stosowny detergent. Dostępnych jest mnóstwo możliwości – proszki, kapsułki a także płyny. Nie zapomnij, by detergent był dobrany do koloru prania! Dodatkowo warto też użyć płynu do płukania, który nada praniu świeży zapach. Możesz także dodać do prania specjalne chusteczki, jakie mają za zadanie wyłapać pigmenty, jakie ewentualnie mogły by zafarbować pozostałe pranie.

5. Uruchamiamy pralkę

Posegregowane ubrania należy umieścić w bębnie pralki, dodać środki do prania, ustawić najlepszy program, zamknąć drzwiczki od pralki i ją włączyć. Prawda, że proste?